Komerční články

Ideální možnost vytápění? Tepelné čerpadlo!

Autor angelo

Nejenom uhlí či dřevo, nebo elektřina a plyn jsou možnosti, jakými můžeme vytápět naše domy. Tou nejúspornější variantou jsou totiž tepelná čerpadla. Ta pracují na jednoduchém principu, který počítá s využitím bezplatně dostupné energie – například z vody, ze země, ale stejně tak i ze vzduchu. Díky tomu tak čerpadlo spotřebuje pouze minimální množství elektrické energie, a přitom dokáže dodat do celého objektu dostatek potřebného tepla. A jednou z těch nejlepších variant jsou určitě čerpadla Daikin Altherma, která splňují požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků.

Do jakýchkoliv objektů

Výhodou tepelných čerpadel je jistě to, že není problémem umístit je do jakýchkoliv objektů. I proto Daikin vyrábí čerpadla do domácnosti různých typů, aby mohly být uspokojeny požadavky všech zákazníků. I pokud se jedná o pasivní či nízkoenergetický dům, starší objekt vyžadující rekonstrukce, nebo samozřejmě o novostavbu. Vždy samozřejmě navrženo to nejlepší a z hlediska výkonu a úspory nejvhodnější řešení s ohledem na požadavky a možnosti zákazníků.

Kolik je možné ušetřit?

Ideální volbou jsou zcela určitě čerpadla do novostavby. Právě ty se pyšní vysokými izolačními vlastnostmi, které samozřejmě přispějí celkové návratnosti. Ta se pohybuje v rozmezí od pěti do sedmi let. Porovnáme-li tuto variantu, tedy tepelná čerpadla Daikin třeba s elektřinou nebo plynem, lze za 20 let ušetřit i částku, která se blíží hodnotě 500 000 korun českých. A to už je dobrý důvod, proč o čerpadle uvažovat a proč nebrat v potaz jenom jeho vyšší pořizovací cenu. Jak je vidět, rozhodně není jediným určujícím faktorem.

Nejenom teplo, ale i chlad

Dané řešení však nevyužijete pouze v chladném a zimním období. Díky propracované technologii můžete čerpadlo využít třeba i během léta, kdy se z něho stane praktická klimatizace, která bude váš domov naopak ochlazovat. A to taktéž s minimální spotřebou elektřiny. Vše ostatní už si čerpadlo vezme z prostředí.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář