Komerční články

Jak zabezpečit váš objekt a majetek?

Autor Jaroslav

Ať už vlastníte nějakou nemovitost, starožitné předměty nebo třeba jen domácí elektroniku, vždy jste vystaveni riziku odcizení, poškození a ztráty svého majetku. Na druhou stranu dnešní moderní doba poskytuje dostatek zabezpečení a bezpečnostních prvků, které efektivně ochrání veškerý váš majetek.

Zabezpečení objektů

Zabezpečení objektů

Existují de facto 3 základní možnosti, jak cennosti chránit:

 • Bezpečnostní agentura s fyzickou ochranou
 • Technické a mechanické bezpečnostní prvky
 • Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)

Každá možnost má svá specifika a obecně platí, že pro co nejlepší zabezpečení objektu je dobré jednotlivé typy zkombinovat.

1) Fyzická ostraha bezpečnostní agentury

Tento způsob zabezpečení využívá fyzickou ostrahu – tedy speciálně vyškoleného profesionála, který dohlíží na daný objekt a je najatý ve spolupráci s bezpečnostní agenturou. Jeho činnost spočívá ve 2 základních procesech:

 • Procházení objektu a prevence – v pracovní době dohlíží, aby nedošlo k vandalismu, havárii, sabotáži nebo požáru, chrání majetek, případně zdraví osob
 • Práce s bezpečnostním systémem – hlídač je mimo areál a bezpečnostní agentura je napojena na EZS v daném prostoru. Při narušení EZS spustí alarm a bezpečnostní agentura okamžitě zasahuje, pracovník vyjíždí na dané místo.

Mezi další aspekty patří náhodné pochůzky a spolupráce s recepcí či údržbou objektu.

Kde využít fyzickou ostrahu

 • Ostraha objektů
 • Ostraha kulturních a sportovních akcí
 • Monitorování hlídaného objektu skrze pult centrální ochrany
 • Recepční služby
 • Reakce na nestandardní situace
 • Převoz cenin
 • Kontrola pracovníků
Fyzická ostraha

Fyzická ostraha

2) Technickéa mechanické bezpečnostní prvky

Do této kategorie spadají například turnikety, bezpečnostní skla, dveře či závory. Jednoduše řečeno vše, co má za cíl zamezit vniknutí nezvaného návštěvníka do vašeho objektu či prostoru.

3) Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)

Moderní doba přišla s novými možnostmi zabezpečení a díky technologiím lze vytvořit komplexní zabezpečení pro jakýkoli objekt. Výhodou je velký počet bezpečnostních prvků, které lze zapojit drátově i bezdrátově. Každé čidlo reaguje na konkrétní podměty, a pokud dojde k narušení, dochází k akustické i optické signalizaci.

Hlavní roli v rámci EZS hraje tak zvaná ústředna, která je napojena na všechna čidla a senzory a reaguje na všechny typy podnětů.

Jak přesně EZS funguje?

EZS pomocí detektorů kontinuálně kontroluje daný prostor. V případ narušení prostoru, zaplavení nebo vzniku požáru je předán signál do hlavní ústředny. Ústředna může spustit alarm nebo pomocí GMS komunikátorů kontaktuje napojenou bezpečnostní agenturu, odešle SMS, MMS na nastavené telefonní číslo nebo zavolá.

Při instalaci elektronického zabezpečovacího systému nezapomínejte na garáž. Nedávejte zlodějům jednoduchý přístup do vaší nemovitosti. Pravda, garážová vrata mají jisté prvky bezpečnosti, ale nikdy nevadí podpořit jejich funkci spojením s EZS, a to například s využitím magnetických čidel, kamerového systému nebo senzorů pohybu.

Kamerový systém

Kamerový systém

Správná instalace je zásadní

Do svého systému můžete implementovat nepřeberné množství detektorů, ale pokud neprovedete instalaci správně, jsou vám v podstatě k ničemu. Proto byste montáž měli přenechat profesionálům. Mějte 100% jistotu, že vše funguje správně a tak, jak má.

EZS nejenom ochrání, ale také pomůže s domácností

Moderní zabezpečovací systémy zvládnou jak ochranu majetku a objektu, tak také další praktické funkce. Vytvoříte tak chytrou domácnost, ve které zautomatizujete rozmanité procesy, jako například ovládání spotřebičů, garážových vrat, topení, osvětlení či klimatizaci.

Finanční stránka

V dnešní době panuje na poli elektronických zabezpečovacích systémů relativně velká konkurence. A právě z toho mohou zákazníci těžit. Schopné EZS pořídíte v cenové hadině od 5 do 10 tisíc, které jsou optimální pro zajištění chaty nebo garáže. Se zabezpečením pro byt či dům si vystačíte s částkou mezi 10 až 20 tisíci, v případě velkého domu je pak finální částka na cca 30 tisících. Cena se samozřejmě liší dle rozsahu a dalších požadavků klienta. V každém případě se EZS vyplatí každému, ať už vlastní majetek za miliony, statisíce nebo desetitisíce.

Jak vybrat bezpečnostní agenturu?

Nabídka na trhu  je široká a vybrat tu, která vám bude vyhovovat, nemusí být snadné. Jednoduchou cestou jsou reference dané společnosti od konkrétních zákazníků. Snadno tak zjistíte, zda firma splnila jejich požadavky, vyšla jim vstříc nebo jaké má benefity, které na jejich stránkách nenajdete.

V současnosti si vysoký standard a oblibu u svých zákazníků dlouhodobě drží bezpečnostní agentura Top Security, která se specializuje na poskytování bezpečnostních služeb na celém území ČR a disponuje všemi potřebnými certifikáty pro svoji činnost.

Top Security vyniká špičkovým servisem k zákazníkům. V případě zájmu o jakýkoli bezpečnostní systém můžete v Top Security požádat o návrh zdarma a analýzu objektu. Díky tomu získáte informace pro co nejefektivnější ochranu. Díky individuálnímu přístupu máte řešení přesně na míru pro váš objekt.

Top Security kromě moderního zabezpečení nabízí také fyzickou ostrahu, která je speciálně proškolena pro práci ostrahy a je schopna adekvátně zasáhnout v každé situaci.

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář