Komerční články

Jste vášnivý myslivec?

Autor angelo

I taková záliba byla ještě před několika lety zcela běžná. Dnes však zájem o přírodu a myslivost jaksi upadá.

Být myslivcem však neznamená, že zvěř jen lovíte. Reputaci mu však zřejmě nejvíce pokřivil i fakt, že je stále mnoho tzv. myslivců, kteří se do lesa dovezou na drahém terénním džípu, střelí jelena, nebo divočáka a s kořistí jdou domů.

Lov je však rituál a k zvěři musíte mít i jistý respekt a starat se o ni zejména v zimě. K Vašim běžným pracím kolem domu a v domácnosti tak přibudou další starosti, ale určitě to stojí zato. Pohyb v přírodě je výborným relaxem, nač tedy trčet doma a dívat pouze do televize či počítače. I když nelovíte, ale přece jen je procházka po revíru a pozorování zvěře pro Vás ten správný balzám pro duši? V takovém případě jste zřejmě lesák s radostí během celého roku, nejen během lovecké sezóny.

Pušku neodložíte ani na chvíli, vždyť nejde jen o lov, ale Vás ochrání i v případě, že se k zvířeti dostanete až příliš blízko. Pokud se však těmto setkáním chcete vyhnout, můžete je pozorovat i prostřednictvím puškohledu. Vysokou kvalitu za rozumnou cenu nabízí také společnost JURYKO, s.r.o.

Pokud nebydlíte zrovna pod lesem, zřejmě i na toto hobby využíváte své auto. Přece jen s puškou cestovat v hromadné dopravě není dobrý nápad. Jelikož se počasím nenecháte odradit, určitě chcete ochránit i interiér svého auta. K tomu výborně poslouží autopotahy, nepodceňujte ani takovou drobnost.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář