Komerční články

Proč využívat stínící techniku?

Autor Jaroslav

Každý zná zcela jistě ten pocit, kdy během léta hledáme příjemné stinné místo, kde bychom se schovali před slunečními paprsky. Totéž ale můžeme vyhledávat i v našem bytě, pokud v souvislosti s jeho orientací svítí sluneční paprsky do interiéru v podstatě po celý den. V takovém případě je správnou volbou stínící technika. A proč ji využívat? Primárně proto, že nám může pomoci interiér dostatečně ochladit. Příkladem jsou dnes klasické žaluzie. Pokud je zatáhnete, jednoduše zamezíte průniku slunečních paprsků do interiéru. Ty ho dále nebudou ohřívat a vy léto přečkáte ve svém bytě nebo domě i bez nutnosti klimatizace.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie

Přispějete k většímu soukromí

Stínící technika nemusí být primárně spojena jenom se sluncem. Má i další pozitivní vlastnosti, které souvisí s vaším soukromím. Pokud nechcete, aby vás viděl zvídavý soused, můžete jednoduše zatáhnout rolety a soukromí je zaručeno. Toto řešení přijde vhod nejenom během dne, ale třeba i během noci, kdy se chystáte ke spánku. Nejenom, že vás nebude vidět, ale můžete jednoduše i zastínit případné veřejné osvětlení a zajistit, aby váš spánek nebyl ničím rušen. Stejně jako v případě žaluzií, i zde musíme zmínit několik pozitiv, kam se řadí:

  • bohatý výběr barevných variant,
  • jednoduchá instalace,
  • snadné použití.
Markýza

Markýza

Nenechte se oslňovat

Teplem a soukromím to nekončí. Stejně tak může být stínící technika využita na to, abyste zamezili jakémukoliv oslnění přímým slunečním světlem. V interiéru pomohou právě zmíněné žaluzie, stejně jako rolety. Pokud jde o exteriér, jsou velkým hitem markýzy, které jsou ideální volbou třeba na terasy a pergoly. Umožní vám vychutnat si snídani nebo oběd na vaší terase, a to bez rizika toho, že byste museli stále mžourat očima, z důvodu přímého svitu slunečních paprsků. Navíc posezení pod pergolou přispěje i k tomu, že můžete sedět venku a nebát se případného spálení vaší pokožky, úžehu, nebo také úpalu. I to je plus tohoto řešení.

Zdroj obrázků: www.climax.cz

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář