Bydlení Tipy, rady, návody

Tipy na výrobu přírodních ozdob do interiéru

Autor JanaPK

Kdo z nás by nechtěl mít byt či dům nazdobený a útulný. Proto si do interiéru pořizujeme různé dekorace a doplňky, jimiž chceme kouzlo domova podpořit. A nemusí to být nutně drahý umělecký předmět, co dává našemu interiéru ten správný vzhled, někdy stačí pár home made drobností, k nimž máte navíc citový vztah.

Pro tvorbu těchto ručně dělaných dekorací postačí docela obyčejné materiály, jako jsou květiny, větve, šišky, koření, nic drahého a nedostupného. Představíme vám několik zajímavých tipů na dekorace z přírodnin, budete překvapeni, jak snadno si můžete vyzdobit byt.

Květiny řezané, hrnkové i sušené

Každá žena ví, že nejhezčí ozdobou na stole je váza s čerstvými květinami. Výhodou je, že když dostanete kytici kupovanou, už způsob vazby zaručuje, že kytice bude neobyčejnou dekorací.

I pokojové rostliny pěstované v různých nádobách jsou samy o sobě dekorací, zvlášť ty s výrazně zbarvenými květy nebo listy. Buď z nich tvoříme ucelenou kompozici, nebo si pořídíme vzrostlou květinu ve velké nádobě jako dekoraci soliterní.

Naaranžovat do vázy můžeme i sušené květiny, větve či pruty, které navíc trochu přizdobíme nebo je obarvíme. Ze stálezelených květin zkuste udělat obraz nebo zelenou stěnu.

Kámen a dřevo

Tyto materiály do moderního interiéru patří. Kámen použijeme jako mozaiku na zeď, oblázky vysypeme do květináčů, nebo je naaranžujeme na poličky či přímo na zem. Zvláštní pozornost si zaslouží kameny pomalované, jimž můžeme doplnit rostlinnou kompozici, vystavit na polici nebo z nich vytvořit obraz.

Dřevo se hodí na výrobu všech možných dekorativních předmětů, vyjmenovávat všechny by bylo na samostatný článek.

Skořicové svícny a věnce podle ročního období

Dobře vypadají a krásně voní – svícny z kousků skořice, kterými obložíme svíčky kolem dokola a převážeme ozdobnou stužkou.

Věnce vyrábíme v různou roční dobu z různých přírodnin: větvičky jehličnanů, šišky, sláma, sušené květiny, klasy, skořápky ořechů, žaludy, jeřabiny…. je hodně možností, z nichž si během chvíle můžete vytvořit neobvyklou výzdobu na stůl i na stěnu.

O autorovi

JanaPK

Zanechte komentář