Komerční články

Zaměřeno na ostrost


Provozujete dílnu? Pak zřejmě moc dobře víte, že předpokladem kvalitní výroby je maximální přesnost a ostrost používaných nástrojů. Víte ale, že jemné otřepené okraje v řezu nejsou důvodem výměny celého nástroje? Jednoduše vyměňte jen postiženou čepel. 
Nože, nůžky, ale i čepele, škrabák a skalpely patří do základního vybavení mnoha provozoven. V nich je pak klíčová především jejich ostrost, jež předurčuje kvalitu výsledného výrobku.

Čepele do každé dílny

Čepel, ať již na jednom či na obou koncích zbroušená do ostří, je základní součástí různých nástrojů, a jako taková obecně nachází své využití ve většině dílen. Na trhu existují čepele hákové, trapézové, dlátové, rotační a kruhové. Stejně jako odlamovací či neodlamovací, keramické a plastové.

Druhy čepelí

Hákové čepele se například používají při pracích v interiéru, ať již se jedná o pokládku podlahových krytin, práci s kůží či s technickými textiliemi. K výrobě paspart velmi dobře slouží čepele paspartovací. Speciální čepele jsou nápomocny při recyklaci plastů a velmi delikátní práci odvádějí čepele špičaté.

Aby ruční práce byla snadnější a přesnější

Dalším běžným dílenským vybavením jsou škrabáky a různé odjehlovací začišťovací nástroje, jež si poradí například s hranami a přetoky, ať již na plastových, hliníkových či měděných obrobcích. Každý škrabák je vybaven ergonomicky tvarovaným držákem, který nejenže usnadňuje manipulaci s nástrojem, ale také umožňuje jeho přesné vedení, což je obzvláště důležité při práci na členitých plochách. Ruční práce pak je nejenom snadnější, ale i přesnější.

Skalpely nejenom pro chirurgy

Nejenom chirurgům slouží skalpely, jež tedy neslouží jen k řezu živočišných tkání, ale i k delikátnímu řezu papíru, kartonu, plastu a dalších materiálů. Na trhu existují jak skalpely jednorázové, tak i modely s výměnnou hlavou pro vícero použití. Speciální kategorií jsou skalpely s ochrannou krytkou a zpracování pro praváky i leváky.

Čepele, škrabáky a skalpely stejně jako další dílenské vybavení, a to s nejvyšší jakostí použitých materiálů jsou k dostání například na e-shopu techni-eshop.cz.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář