Komerční články

Zařizujeme koupelnu: Výběr nejlepší pračky a sušičky

Zatímco bez sušičky se obejdete, bez pračky nikoliv. Tento spotřebič patří k jedněm z prvních, které si při zařizování nového domova pořídíte. Víte ale, jak pračku, a případně i sušičku, vybrat?

Prvním krokem by mělo být uvážení, zda je vůbec budete dávat do koupelny. Je to praktické, nicméně v menších bytech často nemožné. Chcete raději vanu a kvůli tomu už vám na pračku nezbývá místo? Zkuste vše vymyslet jinak. V některých domácnostech ji mají třeba v kuchyni.

Hlavním kritériem jsou rozměry

Od umístění se ostatně odvíjí i první a snad nejdůležitější kritérium. Pračku i sušičku je potřeba volit podle rozměrů. Může se jednat o sebelepší spotřebiče, ale pokud se vám domů nevejdou, není co řešit. U praček musíte zvážit také plnění – přední, nebo horní? Nebojte se, nejlepší pračky lze najít v obou kategoriích.

A na co se zaměřit dál? Svou roli hrají například objem, energetická náročnost, spotřeba, hlučnost, délka programů apod. Tato kritéria platí jak u praček, tak u sušiček.

Dobré informace poskytnou hodnocení zákazníků

Pak už byste se měli vydat na průzkum a všímat si konkrétních modelů. Samozřejmě je možné podívat se do nabídky kamenných obchodů a e-shopů, ovšem takové počínání by bylo dost zdlouhavé. Rychlejší variantou je prohlédnout si různé žebříčky a hodnocení spotřebitelů. Na internetu najdete spoustu zdrojů, které vám ukážou nejlepší sušičky prádla i nejlépe hodnocené pračky. V mnohých případech si je dokonce můžete nechat filtrovat dle různých kritérií.

Zaměřujte se spíš na servery, kde jsou žebříčky založené na hodnocení reálných uživatelů. Jedním z takových je i Rankito.cz. Zde najdete přímo recenze s jasně uvedenými plusy i mínusy. Například mezi pračkami s předním plněním tam aktuálně vede model Electrolux EWS 1477 FDW. Ze sušiček je na tom nejlépe Beko DPY 8506 GXB1.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář