Finance

Konsolidace půjček značně odlehčí rodinným financím

Půjčky lze vidět z mnoha úhlů. Někdy mohou pomoci, ale rovněž patří k často využívaným nástrojům pro zajištění potřeb značného množství českých domácností. Ať už jde o nový automobil, vybavení domácností, nákup dárků či zahraniční dovolenou. Lidé si sjednávají půjčky na cokoliv, nemají-li v daný okamžik potřebnou hotovost. Později se však ocitají v dluhové propasti.

bVcVRz0j7SswBCzCDk9tEXHvIguB6OOKk4LNP2_qToQ

Mnoho z nás stálo před rozhodnutím, zda si úvěr vzít či nikoliv. Jestliže jste z jakýchkoliv důvodů několikrát řekli „ANO“ je vhodné se zamyslet nad konsolidaci půjček. Tento krok podstatně sníží splátky, které musíte vydávat na několik druhů půjček a úvěrů.

Co znamená konsolidace půjček?

Nejde o žádný nový pojem, ale mnoho lidí s konsolidací půjček zbytečně otálí. Jedná se o účinný nástroj, jak ušetřit na měsíčních splátkách a dostat všechny své závazky pod kontrolu. Konsolidace se dá použít na téměř všechny typy půjček a úvěrů. Představuje sjednocení všech závazků, které máte umístěny jen do jednoho finančního produktu.

Má-li člověk dvě různé půjčky, nepředstavuje to při splácení takové riziko. Ovšem v případě několika úvěrů se v tom jeden může začít ztrácet. Nehledě na neúnosnou výši splátek. Shrnutím všech půjček do jediné, lze ušetřit na poplatcích a složenkách. Nabízí se i možnost dohodnout nový splátkový kalendář, kde se dá splátka přizpůsobit aktuálním možnostem. Jednak je možné pohybovat s částkou a rovněž dohodnout dobu splácení, ručení či pojištění. Konsolidace tak umožňuje zpřehlednit různé typy bankovních i nebankovních úvěrů.

Proč žádat o konsolidaci půjček

Splátky vašich úvěrů jsou tak vysoké, že vás omezují a nemáte ani na základní lidské potřeby? Pak určitě nad tímto krokem již neuvažujte a běžte do toho. Získáte neustálý přehled a tím i klid, aby vám neutekla nějaká splátka. Mnohdy dokonce získáte i celkově nižší úroky. O konsolidaci lze žádat v bankovním i nebankovním sektoru. Zavázali jste se Home Creditu, Providentu či ještě i někomu dalšímu? Ocitáte se v tíživé finanční situaci a obáváte se exekuce a osobního bankrotu? Snížená splátka u konsolidace vám umožní ještě i odkládat část peněz na nečekané výdaje, které byste museli jinak řešit další půjčkou.

 

 

O autorovi

Gabriela Kortova

Jsem ráda, že mohu psát na tento web mimo jiné i své vlastní nápady. Úplně se ztotožňuji s názvem webu – Domácí kutil. Většina dekorací a zlepšováků v našem domě se zrodila pod mýma rukama. Miluji recy věci a předměty, které ostatní vyhazují, já používám ke své tvorbě. Kreativní tvoření je můj způsob duševního odpočinku.

Zanechte komentář