Nezařazené

Nonsteam.cz – Online multiplayer cesta k profesionální kariéře

Hraním her se dá velice dobře živit na profesionální úrovni. Vše, co k tomu potřebujete, jsou schopnosti jako rychlé reakce, rychlé rozhodování a zejména talent a píle se dále zdokonalovat.

E-sporty jsou masovou zábavou a přenosy dokážou k obrazovkám přilákat miliony diváků po celém světě.

Dnes už to mnohé nepřekvapí, ale není to tak dávno, kdy se hraním her lidé jen bavili. Už od počátku se však snažili překovávat jeden druhého, aby měli vyšší skóre a umístili se v tabulkách nejlepších hráčů. Nadšenci se postupně začali sdružovat a pořádat soutěže. Za dlouhá léta postupně přicházely nové hry, nové technologie (internet), až vzniklo zcela regulérní sportovní odvětví. A to se vším, co k tomu patří – velké peníze od sponzorů, napěchované arény plné diváků a k tomu miliony hráčů u televizních přenosů. Dneska jsou e-sporty běžné a to ještě nezaznamenaly svůj vrchol – stále k němu stoupají. Z hráčů jsou hvězdy podobné jako v ostatních sportech. Chtěli byste se také stát herní celebritou? Nemusí to být nemožné, na hraní her nemusíte být vysportovaní borci, abyste se mohli účastnit těch nejprestižnějších klání.

Cesta do světa progamingu

Jednou z her, která formovala progaming, neboli e-sporty, je kooperační akce pro více hráčů Counter-Strike. Původně hra vyšla v roce 1999 jako rozšíření – modifikace hry Half-Life od společnosti Valve. Dnes je hratelných několik verzí této hry, kde proti sobě nastupují týmy teroristů a protiteroristické jednotky. Dalo by se říci, že nejdůležitějším milníkem v sérii byla verze Counter-Strike 1.6, která vyšla v roce 2003. Tato verze se hraje dodnes na tzv. Nonsteam serverech a je velice oblíbená z mnoha důvodů. V první řadě je Counter-Strike 1.6 ke stažení zdarma. Další výhodou je hardwarová nenáročnost – hru lze instalovat ve dvou grafických nastaveních, ale i lepší grafika nezatíží váš počítač, aby se to projevilo na funkčnosti hry. S tím se váže jedna z největších výhod – hra běží více než plynule a to je u rychlé multiplayerové akce to nejdůležitější. Pro rychlé reakce a přesné míření zbraní potřebujete i odpovídající odezvu obrazu a dalších periferií. Ke hře si můžete stáhnout plno zábavných map, a přitom vždycky seženete spoluhráče. A poslední výhodou je velké množství modifikací, které promění náplň hry online – chtěli byste mód inspirovaný strategickou hrou Warcraft 3, nebo třeba hrát ve stylu Paintballu, boj jenom s noži, místo hráčů mít RC autíčka? Nic není problém! Stačí si jen najít volný herní server a můžete se pustit do hry. Zkrátka, pokud to myslíte s progamingem vážně a chtěli byste prorazit v nějaké 3D akční hře – nehraje se jen Counter-Strike: Global Offensive, můžete v Counter-Strike 1.6 pilovat techniku, cvičit reflexy a rychlé rozhodování. Pak totiž můžete přejít na jakoukoliv 3D akční hru, která bude právě populární a dostane se do světla kamer. Můžete pak třeba přejít na válečnou počítačovou hru Call of Duty, či jakoukoliv jinou akční hru.

E-sportovci jsou celebritami

Mladí hráči, kteří získali sponzorské smlouvy a hrají ve velkých profesionálních týmech, si užívají status celebrit. Vysílají své zápasy, ale také tréninky například na platformě Twitch.tv (Counter-Strike: Global Offensive herní kanály). Sledovat můžete jejich hru a vůbec pozorovat jejich unikátní přístup ke hraní map. Často okoukáte postupy, na které byste sami nemuseli přijít. Streamy hráčů jsou zábavné, a to i v případě, že se nevěnují „své profi“ hře. Ve volném čase hrají jiné hry pro dívky a dokonce je vidět, že se často věnují další kompetitivní hře, u níž uplatní své schopnosti – pokeru. Potom se i tito pokeroví nadšenci dostanou na akce jako je King’s Gamers Contest, kde si proti sobě zahrají poker o velké částky známé osobnosti e-sportového světa v největším středoevropském pokerovém kasinu King’s Casino Rozvadov.

Další doplňková zábava

Na velká klání nejen v Counter-Strike se dá dokonce dobře sázet. Pokud se stanete odborníkem na profi hráče, pak budete mít před turnaji jasno, jak má kdo natrénováno, v jakém je psychickém rozpoložení (sledováním jejich Twitch kanálů) a to se dá dobře převést ve vlastní obohacení. Můžete si vsadit na výsledky zápasů a přivydělat si nějakou tu korunu navíc. A pokud se v sázení vyznáte, můžete si podobným způsobem přilepšit u masových sportů jako je fotbal nebo hokej. Tam už se vám budou hodit jiné specializované nástroje pro sázkaře na analýzu pohybu kurzů, které vám dají více informací ještě dříve, než si vsadíte.

Už jste vyzkoušeli GoodGame Empire přes celou obrazovku? Nebo Big Farm?

O autorovi

angelo

Zanechte komentář