Finance

Tipy jak uspořit při vedení domácnosti

Rádi byste ulevili domácímu rozpočtu, ale nemáte nejmenší ponětí, jak na to? V tom případě jsou následující tipy jako stvořené právě pro vás. Prozradíme vám, jak vést domácnost úsporněji než doposud.

shutterstock_240179719

Vyřaďte klasické žárovky

Stále svítíte klasickými žárovkami? Ty zbytečně „sežerou“ spoustu elektřiny – přitom je stačí nahradit úsporkami nebo LEDkami. V závislosti na množství vám ušetří i několik tisíc korun.

Naučte se správně vytápět

Vytápět efektivně je umění. Naučíte-li se správně vytápět, ušetříte tisíce ročně. Přes den byste doma neměli mrznout a večer se potit kvůli vedra. Každý stupeň navíc znamená pro vaší peněženku nemalý výdaj. Klíčem k úspoře ke kvalitní regulace a termostaty. Nastavíte-li teplotu v jednotlivých místnostech individuálně, dosáhnete nemalé úspory.

Vařte podle jídelníčku a omezte návštěvu restaurací

Určitě není od věci nakupovat potraviny na základě jídelníčku. V obchodě budete přesně vědět, co zrovna potřebujete a nestane se vám, že nakoupíte zbytečně moc věcí, které nakonec ani nevyužijete. Z dlouhodobého hlediska tímto způsobem ušetříte nemalou částku.

Pokud se často stravujete mimo domov, snažte se chodit do míst, kde vaří levněji. Omezíte-li tento pohodlný způsob stravování na minimum, ušetříte několik set až tisíc korun za měsíc.

Cestujte do práce společně s kolegy

Zamyslete se nad způsobem, jakým se dostáváte do práce. Cestujete-li vlastním vozem, možná by nebylo od věci, kdyby s vámi jezdili i kolegové, kteří vám náklady částečně proplatí. Výdaje za benzin patří v rozpočtu k těm vyšším, spolujízdou je můžete snížit.

Méně se koupejte, častěji sprchujte

Sprcha je výrazně levnější než napuštěná vana. Během sprchování spotřebujete méně vody, a to až třetinu. Stačí si pořídit stop ventil úspornou sprchovou baterii.

Máte vlastní zaručené tipy, jak uspořit při vedení domácnosti? Podělte se o ně s námi v diskuzi pod článkem!

O autorovi

Adam Valovy

Zanechte komentář